KOKUYORMUŞ!


Merhaba!
Nasılsınız?
Sıcaklar nasıl gidiyor? Tatile gittiniz mi?
Size gene son zamanlarımdan ve başıma gelen bir olaydan bahsedeceğim.
Bugün bulunduğum kentte avm, mağazaların olduğu bir yere gittim. Sıcak da malum insanı epey hırpalıyor. Starbucks'tan caramel frappuccino aldım. Bu arada kahveye karameli çok yakıştırıyorum ve hiç de yenilikçi bir müşteri değilimdir. Kışın caramel macchiato yazın resimde gördüğünüz. Sıkıcıyım yani.😅
Neyse konu bu değil hatta hikayenin hiçbir ayrıntısıyla da ilgili olmayan bu bilgiyi sırf şu fotoğrafı koydum diye yazdım.
Olay yeri Mango.
Kot bakıyorum. Avm içindeki Mango'da beğendiğim kotun bedeni yok. Ben de bulvar üstündeki 3 katlı binaya yayılmış olan Mango'ya gittim. Aradım taradım buldum ve deneme kabinine gittim. Kabin görevlisi Mango'nun sahibesi havalarında.Soru soruyorum öbelek öbelek cevaplar veriyor. Dur şimdi anlamaya başlıyorsunuz olay bu kızdan çıkacak. Blog nasılsa benim deyip azıcık kıza giydireyim istedim. Bu aralar da nasıl argo bir dilim var anlatamam.
Girdim bir kabine benim dışımda kaç kişi kabinlerde bilmiyorum. Kız başladı öflemeye. Çok kötü kokuyor burası, ter kokuyor filan demeye başladı. Ben de kendimi koklamaya başladım. Yok vallahi billahi kokmuyorum. Deodorant'ım 24 saat etkili aşırı kanser edici olanlar var ya onlardan. Kız tabi ofluyor oda spreyi getirsinler söyleyin filan diyor. Bir müşteri de ona katılıyor. "Bu ne böyle ya " lar havalarda uçuşuyor. 
Sonra bizim hebele hübele kabin görevlisi kız "bunlar hep böyle pis kokuyor, bizimkiler de ondan önce kabindeydi böyle koku olmuyordu" demesin mi. "Allah belasını versin bunların" diyerek hakaretlerini zirvede bıraktı. 
Ben utandım. Ülkemize gelen Suriyeli sığınmacılardan bahsediyormuş. Kabinden çıktım ve hızla oradan ayrıldım.


Hayatımın hiçbir gününde kokan bir insana koktuğunu ima etmedim. Kıyafetleri kötü olan insana, ayakkabısı yırtık olana özellikle üzerine başına bakmadım ki rahatsız olmasın. Herkesin şartları ve alım gücü bir değil. Otobüste bir evsizle yan yana oturduğum da oldu. Herkes ona ters ters bakarken ben burnumun 2 dk sonra uyuşacağını bilerek durumu çaktırmadım. Kaldı ki Mango nerede olursa olsun iyi markalardan. Oraya gelen kadın Arap ya da Türk olsun fark etmez alım gücü ne kadar kötü olabilir ki banyo yapmasın. Ter kokuyor demek ayrıdır, bunlar zaten pis kokuyor demek ayrı. Tenleri mi kokuyor. Olabilir. Her ırk aynı kokacak diye bir şey yok.
Hintlilerin teni baharat, Japonların da balık kokuyor olabilir.
 (Tabi onları kokladığımdan değil😆)Yemek kültürleriyle alakalı. Evet Arap milletine göre temizlik anlayışımız çok farklı olabilir. Mesele bunu o insan kabinde kıyafet denerken hakaret olarak kullanıp yüze vurmakta.
Sonra  Allah'ın ergeni(Justin  Bieber konsere geldiğinde) gelir "Türk kızları kötü kokuyor" der  ve sosyal medyayı ayağa kaldırırız.
Ben o kabinde benden bahsediyor galiba diye nasıl utanıp rahatsız olduysam o kabindeki Suriyeli kadın da bunu hissetti. Çok mu rahatsız oldun al oda parfümünü sık. 
Bence varsa anlayış parfümü de sıkmak gerek şu sıralar hepimize.
Dostça kalın.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

YAŞLI AMCA

Küçürek öykü

Yarı Steril Alan