Bir Cümle/Mantı/ Tedtalks/Dostluk Maması/Melislimes


☺Merhaba
Bir kitabı karıştırıp gözüm kapalı bir cümle seçiyorum.
Mevlana: "Aradığın da seni arar." (Masal Terapi kitabında blogumun isimi olan Helina'nın Yolculuğu adındaki masalı çekmişim.😇😌)


Migros'ta Dostluk Mamaları var. Fiyatı 1.25
Evde de yoğurt kapları var.
O halde ikisini alıp bir ağaç gölgesine götürüyoruz. Yoğurt kabına su ve yere de 1 paket mama.
Ohh mis.


Mantı beklemez!
Kesinlikle mantı yasası bu. Tek başıma mantı yapınca o kadar hızlı kapatmak gerekiyor ki anında kuruduklarında şaşar kalırsınız.


Çay bardağı ile kestim.


Bu şekilde kapattım. Bence koca koca yapmalıyız. Bir kısmını da Kayseri mantısı şeklinde minik minik yapınca kendi kendime dedim ki "zirvede bırakıyorum" daha da yapmam. 

Makyaj yaparken, yemek yaparken, yerken ya da uzanırken Tedtalks dinlemeye başladım. Bunlar dünya çapında motivasyon konuşmaları oluyor. Yeni bilgiler öğrenebilir, ufkunuzu kocaman yapabilirsiniz. Ayrıca çok iyi akıl veriyor. Hayata karşı motivasyon sağlıyor.
"Hayata karşı" "hayata rağmen" "hayat acımasız" gibi kelimeleri sevmiyorum aslında. Sanki hayat sisli bir ormanda kaya dibinde bizi sinsice gözetleyen bir yaratıkmış izlenimi veriyor bu sözler. Oysa hayatın bize yaptığı bir şey yok. Her şeyi yapan insanlar değil mi? Hayatın bizimle uğraştığını sanmıyorum. Bu sorumluluğu başkasına yüklemek değil de ne? Sizlere hoşuma giden birkaç konuşmayı paylaşmak istiyorum.Bu arada sürekli Melis'in kanalını izliyorum. Harika bir kadın. İnanılmaz derecede pozitif. Çok içten. Taaa San Diego'da yaşıyor.
Harika bir hayatı olduğunu düşünüyorum. Kendisi Türk ve eşi Kanada ya da başka bir yerliydi onu tam hatırlayamadım. Bilgen Tolis'in de arkadaşı üstelik. Spor olarak ağırlık kaldırıyor. İnanamıyorum. 😍 Dostça Kalın.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

YAŞLI AMCA

Küçürek öykü

Yarı Steril Alan