Ha Leyli


Merhaba :)
Sıkça dinlediğim iki Farsça şarkıyı paylaşmak istiyorum. Farsça tam bir musiki dili bence. Kulağa çok hoş ve uyumlu geliyor. Bakalım siz de öyle bulacak mısınız.                                              

Farsça Hint- Avrupa dil ailesinden Asya koluna mensup.  Yani Hintçe, Ermenice, Tacikçe gibi diller arasında. Türkçe ile aynı dil ailesinden değil. Ama buna rağmen bazı kelimeleri tanıyacaksınız. (Dilimize giren Arapça Farsça kelimeler var olduğundan.)


çeviri
ah ne guzel Ey giden kişi, kendinle kırılan bir kalbi götürdün Böyle benim cismimi fırtınaya bıraktın Ey defterime iptal mührünü basan Senden sonra neler gelmedi ki başıma? Bir zamanlar benim sığınağım, yaverim olan; Ey evrenin Allah'ı Nasıl inanayım? Gölgesi sonsuza kadar başımda olamadı, Benim ölümüme ve solmama güldü yavaşça.. Gittin ve görmedin sensiz kanadı kırık ve yorgunum Gittin ve görmedin sensiz nasıl kanadım kırık Gittin ve ne kadar kolay gönlümü ayak altına aldın Gittin ve bir anlık bile hayalin bırakmıyor beni Ey gönlümün aşina olduğu.. ben varken gel eğer bana gelmezsen vah bana...Dostça Kalın.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

YAŞLI AMCA

Küçürek öykü

Yarı Steril Alan