Biz hep rengarenk!


Herkese merhaba.
Bugün paletten, cc kremden, vücut yağından, deodoranttan, dudak kaleminden, pudra ve lip stickten bahsedeceğim. Çünkü uzun zamandır makyaj bölümüne bir içerik paylaşmadığım dikkatimi çekti.

Yukarıdaki palet Sleek Sunset
Renkleri harika. Yapısı da yumuşak ve sedefli.


En çok sevdiğim renk sol alttan 2,3,4 ve sol üstten 3.
Bu da gözlerimdeki duruşu. Tam sonbahar renkleri aslına ama yazın da kullanılabilir. Paletteki mavi renk hariç hepsi işe yarar. O maviyi ne yapacağız ya? Ne alaka anlamadım.👍👍👍


Gosh Conceal.
Yani kapatıcım. Maybelline kapatıcıdan daha hafif yoğunlukta bir kapatıcı. Bendeki orta rengi ama bence renk sıkalası biraz dar. Hepsi birbirine benziyor ve geneli açık. Ama kırışıklıklara dolma yapmadı. Hafif olduğundan parmakla uygulamak en iyisi. Arkasına basarak ürünü sıkıyorsunuz. Tükenmez kalem gibi yani. Bilemiyorum bu özellik bir eksi mi!
3 kez sıktığınızda ürün geliyor. Fırçasıyla sürüp dağıtıyorum. Memnunum denebilir.👍👎👍


Gosh pudra.
Herkes renksiz pudra kullanırken ben neden bunu aldım bilmiyorum ama bence yapısı harika. İncecik bir pudra.👍


Bir yanlışlık üzerine aldığım CC krem.
Aslında bronzluk ve gölgelendirme için kullanılabilir bence. Ben yüzümde gölge yapmıyorum zaten kemikli bir yüzüm var. Bunu ise verdiği nem ve hafif renkten dolayı CC kremime ya da fondotenime karıştırıyorum. Daha nemli bitiş sağlıyor. Kokusu da çok güzel. Bunun diğer renkleri yeşili moru denenmeli midir? Bilemiyorum. Çok fazla bir şey beklememek lazım bence. Tek başlarına kullanım için yetersiz bence. Çünkü bununla gölge yapmaya çalışayım dedim bence gölge için de rengi uygun değil. 👎


Maybelline Shine lip gloss  rengi 105 (luminous latte) ve Wet n wild 712(willow/prele) dudak kalemi. 👍👍


İkisini de seviyorum. Lip gloss elimde gördüğünüz gibi parlak. Resimde pembe gibi çıkmış ama aslında daha turuncu alt tonlu. Yani pembeyle alakası yok.
Wet nWild hayvanlar üzerinde test yapmayan bir marka. Bu yönden desteklenebilir.
Ayrıca dudak kalemleri evladiyelik. Anneden kızına geçecek boyda resmen. Bitirebilen var mıdır merak ediyorum. 👄


Sağdaki bebek yağı. Ben kışın kullanmaya başladım ve çok olmasa da ayda 1 ya da 2 kez kullanıyorum. Tüm vücudunuza sürüyorsunuz. Kısa sürede emiliyor. Kokusu da hoş ama sürekli kullanmıyorum. Çünkü sürekli kullandığımda sivilce olabilir diye düşünüyorum. Ama olmaya da bilir.
Soldaki ise severek kullandığım deodorant. Soft&Gentle
made in Uk.
Bence başarılı ama şunu söylemem lazım 4 ya da 5 saat idare eder. Ama içinde aluminium olmaması, alkol olmaması sebebiyle severek kullanıyorum. Tek sorun şu. 
Antı- Perspırant olması.
Yani ter bezlerinin ter üretmesini engellemesi.
Bu sağlığa zararlı olabilir.  Deodorant alırken buna dikkat etmek lazım. Karar sizin.👇
Dostça kalın. 


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

YAŞLI AMCA

Küçürek öykü

Yarı Steril Alan