Bu çok acı bir şey!?


Bahçemize ağaç dikmiştik. Bu sefer sebze ekmeye karar verdik ve kuki'yi de bahçeye bıraktım.


Neyse Kuki güneşleniyor derken ben de evdeki işlerle ilgileniyordum ama gözüm hep onda. Çünkü bahçemizde köstebek var. Karşılaşmalarını istemezsiniz. Ben köstebekleri düşünürken birden Kuki ağzını açıp kapamaya başladı. Yanına gittiğimde ağzından köpükler çıkartıyordu. Ne olduğunu anlayamadım ama elimde içtiğim su vardı üzerine döküverdim. Oradan alıp verandaya koydum. Boynundan nabzına baktım çok hızlıydı. Güneş çarpmış olabilir diye düşündüm ve gölgede sakinleşmesini bekledi. Su koydum içmedi. Elimde telefon internete girip bir sorgulayayım dedim ama kırsalda olduğumuz için bu çok da mümkün değil. Bazen çekiyor telefonlar bazen çekmiyor.
Neyse bizimki kendine geldi. 
Kendime çok şaşırdım. Normalde panik olurdum. Kargalar saldırdığında, balkondan atladığında, üşüttüğünde, hep panik halindeydim. Demek ki insan yaşaya yaşaya öğreniyor. Onu görünce aklıma güneş değil yediği yapraklar zehirli olabilir diye düşünmüştüm açıkcası ama kabuğu çok sıcak olunca netleştim denebilir.Oturup bir kaç sayfa Tembellik Hakkı adlı kitabı okudum. Ama kıyamadım ve çalışmaya başladım.


Traktörle geçilen yerleri tırmıkladım. Büyük taşları kenarlara ittim ki annemle babam da rahatça resimdeki gibi yapabilsin. Ama inanın hiç kolay değilmiş. Tek tek suladım. Ertesi gün çorabımı giyemedim resmen. Belim ve sırtım isyan ediyordu. Dünyanın sonu değil tabi. Ertesi gün iyiydim. Bir daha da gitmem. Hobi de bir yere kadar. Ama doğa harika. Güneşin batışı, esen rüzgar, temiz hava, sessizlik..
Boş boş konuşan insanlar yok, erişim yok baş başasınız. Doğa ve siz. Bir de oksijen.


Hepsini su delisi yaptım. İnşallah ölmemişlerdir.


Bu da size yorgunluk kahvesi olsun. "Bazı insanları duyguda sahtecilikten içeri alsınlar. En az 5 yıl yatarlar."
👊


Migrosta harika bir indirim vardı. Garnier saf ve temiz sauna etkisini aldım. Banyodan sonra nemli cilde çok iyi geliyor. Gözeneklerin görünümünü azaltıyor. Nem bombasını da bu hafta uygularım. Blistex'in lip balmı da dudak büyütüyor diyorlar. Tavşan dudaklarıma işe yarar mı bilmiyorum. Kullanıyorum ama bence psikolojik olarak hissediyorum. Emin değilim.
Diğeri pembe greyfurt temizleme jeli. Ona aşığım.


Bu arada The 100 dizisinin sezonuna yetiştim ve yeni bölüm daha gelmedi. Ben de Outlander isimli bir diziye tutuldum. Neyse parmaklarım yorulmuş olabilir. Yarın büyük gün. 
Dostça kalın. 
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

YAŞLI AMCA

Küçürek öykü

Yarı Steril Alan