Çek Elini!

Öncelikle bu yazım tüm sağlıklı ruhları rahatsız edebilir. Bunun için şimdiden özür dilerim. 


Pedofili.
Pedofili ya da sübyancılıkyetişkin bir kimsenin ergenlik öncesi çocukları veya ergenliğe yeni girmişleri cinsel açıdan çekici bulması ve cinsel eğiliminin çocuklara yönelik olmasına neden olan psikoseksüel rahatsızlık. Bu rahatsızlığa sahip kişilere pedofil ya da sübyancı denir.
Sübyancılar -tipik olarak- yetişkin cinsel ilişkiden zevk almakta güçlük çekerler, özgüvenleri eksik olabilir ve çocuklarla ilişkiyi yetişkinlere nazaran daha az tehdit edici bulurlar Sübyancının eğilimi karşı cinse veya kendi cinsine olabilir. Sübyancıların büyük çoğunluğu erkektir ve bu durum kadınlarda çok nadir görülür.
Ülkemde ve başka ülkelerde sayısı giderek artan bir tür sapıklıktan bahsetmek istiyorum. Bugün izlediğim bir programda 3.5 yaşındaki X bebeğin yan komşuları tarafından şeker bahanesiyle kaçırıldığı ve tecavüz edildiğini öğrendim. Programda henüz hiçbir şey belli değilken kameralar adamın o iğrenç evini göstermek için içeri girdiğinde evin döküntü halinden çok adamın mimikleri dikkatimi çekmişti. Tebessüm ediyordu!
Çünkü herkes bebeği ararken o herkesten üstündü ve yerini o biliyordu. Büyük ihtimalle uzmanlar da bu ayrıntıyı fark etmiştir.
Sonra köşeye sıkışıp her şeyi itiraf etti. Babasından yıllarca işkence gördüğünden de bahsetti. Niye biliyor musunuz?
Vicdanına cevap vermek için. Kendini kendi içinde haklı çıkartmak için. 
Nasıl bunun önüne geçebiliriz?
İlk önce kanunlarla. Sonra ise iş anne ve babalara düşüyor.
Alışveriş merkezinin birinde yemek yiyor ve gireceğim sınavı bekliyordum. Kadının teki aniden adamın birine bağırmaya başladı. Sen nasıl benim çocuğuma yemek verirsin onu nasıl öpersin diye.
Başta çok garipsedim fakat sonra anladım. Kadın doğrusunu yapıyordu.

Öncelikle çocuklarımıza anne ve babasının dışında kimsenin onu öpmesine izin vermemesini, kimseden bir şey almamasını öğretmemiz gerek. Çok klişe bir laf vardır "tanımadığın kişilerden hiç bir şey alma" diye. Bazen karşımızdaki çocuğu yetişkin sanıyoruz. Tanımadığın derken çocuk ne anlıyor söyleyeyim mi? Adını bilmediği kişiler sanıyor!
Hadi sizinle yapılmış bir deneyi hayal edelim. Kızınız parkta oyun oynuyor. Adamın teki kızınıza yaklaşır ve benim adım filanca diye tanıtır ve artık kızınız adamı tanıyordur!

Pedofilinin büyük bir kısmı yakın çevrede oluyor. Çocuklarınıza ÖZEL BÖLGELERİNİ tanıtın. Buralarına annesinin dışında kimsenin dokunamayacağını, dokunan olursa çığlık atmasını öğretin. Kızınız ya da oğlunuzu tanımadığı kişilere öptürmeyin, kucağına oturtmayın. Sizin tanıdığınız bir kadın ya da erkekle tanışırsınız ve o belki de iyi niyetle çocuğunuzu öpmek, ya da saçına dokunmak, kucağına almak ister.Çocuğunuz ne yapar? Sizin arkanıza saklanır ya da ağlar. Bunun için ona kızarsınız. Bir eğitimci olarak söylemeliyim ki çocuğunuz sizden daha doğru davranıyor. Özel alanını koruyor. Siz ise ona kızıyorsunuz öyle mi!Sokakta oyun oynama dönemi BİTTİ!
Artık tüm aileler bunu kafalarına sokmalı!
Çocuğunuz dışarıya çıkmak istiyorsa siz de başında duracaksınız. Çocuğunuzdan bunalıp onu öylece sokağa salamazsınız. Muhitiniz tanıdık olabilir, herkes akraba olabilir far etmez. Sapık ruhlarla nerede karşılaşacağınızı bilemezsiniz.
Kimsenin çocuğunu annesinden izin almadan sevmeyin.
Kimsenin çocuğuna izin almadan yiyecek vermeyin.
Çocuklarınızı ekmek almaya yollamayın!
Çocukların ekmek almak gibi bir sorumluluğu olamaz!
Siz ona bakmak zorundasınız o size değil!
Kıçınızı kaldırın ve alışverişinizi kendiniz yapın..
Biriyle baş edemiyorsanız ikinciyi üçüncüyü doğurmayın. Kimse size madalyon vermeyecek.
Çocuklarınızı tanımadığınız kimseye baktırmayın!
Ucuz diye herhangi bir kreşe vermeyin!
Kreşe veya yuvaya bazen habersiz baskınlar yapın.
Çocuğunuzun vücudunu kontrol edin, ona özel bölgelerine dokunan olduğunda size söylemesini söyleyin.
Şimdi polisler 2 gündür kadabra köpekleriyle bebeğin gömüldüğü yeri arıyor.
Unutmayın ki bu sapkınlık aileden de uzak çevreden de gelebilir. Anne ve baba olarak dikkatli olmak bize düşüyor. Aile içinde olan vakalar ne yazık ki polise yansımıyor. Okullar da bu vakaların olabileceğini unutmayın. Biz öğretmenler olarak nasıl yaklaşacağımızı biliyoruz ama bunu velilere anlatmak her şeyden zor. Bir anne veya baba olmak çocuğu dışındaki herkesi her şeyi silmek olmalı. Çocuğunuza rağmen kimseyi korumayın. Eş ve diğer tüm akrabalar size çocuğunuzdan değerli ve yakın olamaz. Son olarak kadınlardan da nadir de olsa böyle sapkınlıklar çıkabiliyor. Kadın-erkek ayrımı yapmadan çocuğunuza ve kendinize genel kurallar koyun.Ve yılmadan hakkınızı arayın çocuğunuz için mücadele edin..
Dostça kalın.

DİPÇE

Hukuki boyut[değiştir | kaynağı değiştir]

Sübyancılık, birçok kıta Avrupası hukuk düzeninde cinsel suçların en önemlisi kabul edilir.[kaynak belirtilmeli] Genellikle kurbanın yaşı küçüldükçe ve kurbanla saldırgan arasındaki yaş farkı arttıkça cezalar artar.[2] En büyük cezalar genellikle livataya (ters ilişki) verilir.[2] Suçluların %50'sinden fazlası kurbanların akrabaları, aile dostları ya da tanıdıklarıdır.[2]

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

YAŞLI AMCA

Küçürek öykü

Yarı Steril Alan