94 Işık yılından gelen sinyalHerkese merhaba. Bu sıralar dünya bu başlıkla çalkalanırken bu işe ben de el atmasam olmazdı. Hiç bi şeyden eksik kalmayalım. Şimdi yabancı kaynaklardan öğrendiğim, anladığım kadarıyla Ruslara ait bir teleskop dünya dışı bir sinyal almış. Bu sinyal taa 94 ışık yılı uzaktan gelmiş. Bu şu demek dünya dışında akıllı bir yaşam var. SETI denilen dünya dışı hayatı araştırma merkezi de 6.3 milyon yaşında olan Herkül 95 yıldızı civarından dünyaya sinyal geldiğini tespit etmiş. Ama bu sinyal işin tuhafı 2015 Mayıs ayında gelmiş. Yani yeni fark edilmiş olay. SETI deki İtalyan araştırmacı- matematikçi Claudio Maccone Rusya'da arkadaşı Nikolai ile beraber bu buluşu gerçekleştirmişler. Bu esrarengiz sinyalle ilgili araştırmalar da 27 Ekim 2016 Mexico' da  67. uluslararası Astronot kongresinde tartışılacakmış.
 Buraya kadar tamam. Ama bir de "yok kardeşim burda sinyal filan" diyen Rus yetkililer var. Buyur bir de buradan yak. <<bknz1<< << haberin bizdeki hali <<

Tass de yalanladılar. Bu teleskop güneşe benzer yıldızları aramak için kurulmuş. Sıra dışı bir sinyal geldi diyor fakat bunun teleskopta meydana gelen bir arza sebebiyle oluştuğunu söylüyorlar.
<<bknz <<

Şimdi sonuç olarak http://observer.com/ sitesi haberi verirken Ruslara ait olan Tass.com dan yalanlama geliyor.Yahu eğer bizim dışımızda bir yaşam olsa dünyanın en dandirik yıllarını mı bulurlar iletişime geçecek? Suç oranı artmış, savaş, açlık, sömürü, terör almış başını gitmiş. Sizce bize kim bulaşır? Zaten gezegenin belasını vermişiz. Bence Ruslar haklı beyler. Dağılın.


Dostça kal dünyalı.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

YAŞLI AMCA

Küçürek öykü

Yarı Steril Alan