Hamster dünyası

Hamster'e benzemiyor muyuz? Sürekli çabalıyoruz sürekli uğraşıyoruz rutin içinde kendimizi kaybedip zamanın nasi geçtiğini anlamıyoruz. Aynı hamsterin hayatı gibi. Sürekli hareket halinda ve uzaktan baktığınızda ne kadar da saçma ve komik görünüyor öyle değil mi? 
Hayatımız bir hemsterin hayatından ne kadar farklı. Dışarıda akıp giden bir zaman ve doğa var. Daha anlamlı geliyor doğadaki yaşam.


Geçmişteki insanlar basit yasarlarmis.Basit yaşamak, aileyle daha fazla vakit geçirmek ve daha sosyal hayat demektir. Biz ise market raflarındaki ürünler gibi yaşıyoruz. Dip dibe ve birbirinden habersiz.
Evet daha medeni olduk. Peki ne değişti? Hayatımız şimdi daha mi güzel? Daha mi mutluyuz? 


Kölelik mi delilik mi bu? Koltuk takımı almak için 1ay boyunca çalışmak niye? Bu aptallık değil de ne? Eskiden insanlar kendi işlerini kendileri halledermis. Şimdi ise en ufak eşya için saatlerce çalışmamiz gerekiyor. Barınmak için yıllarca köle gibi çalışıp ev kredisi ödüyoruz. Altı üstü bir evimiz olsun diye. Eski insanların evi yok muydu sanıyoruz? Biz daha lüks mu yaşıyoruz? Hiç değil. Kaç kişinin evinde jakuzi var? Ya da havuz? Ama doga bunları bize karşılıksız sunuyor. 

Sürekli bi yere yetişmek zorunda olmak, bu anlamasiz trafik, kalabalık, tuketmemiz üzerine kurulu bu dünya,bu şehir bizi gerçekten de mutlu ediyor mu?
Yaşamak istediğimiz hayat bu mu?

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

YAŞLI AMCA

Küçürek öykü

Yarı Steril Alan