YAŞLI AMCA


Yaşlı Amca; rock müzikle kurdukları ortak bağ nedeniyle ilkokul yıllarından beri dost olan 20 yaşında iki Ankaralı gencin hikâyesinin adı…

Zaman bizden hızlı.. Daha dün gibiydi blabla cümlelerini bilirsiniz. Bu klişe laflar bazen gerçekten de işe yarayabiliyor. 3 4 sene önce öle bayıla dinlediğim şarkıları hatırladım bu vakit. Bağıra bağıra eşlik edilen, vokalden önce söze girilen şarkılar. Sanki o şarkı seninmiş, sen yazmışsın gibi.
Alelacele çantaları koridora atıp odaya kapanmalar. O zamanlar amatör bir gruba takmıştık. Grup arkadaşımın ablasının arkadaşlarıydı. Amatörlük ki ne amatörlük bir görün. Kayıt stüdyosunda çekilmiş ama sanki sizin salonunuzda hazırlanmış gibi. Belki o yüzdendir ruhumuza çabuk işlemesi. Neyse hiç unutmam ilk şarkısının başı" gripin gripin gripin geldi..." diye başlıyordu. Evet tahmin ettiğiniz gibi. O grup şimdilerin Gripin grubudur. Zaman bizden hızlı..
Şimdilerde Yaşlı Amca adında bir grupla tanıştım. İlk dinlediğimde bana Gripin'i hatırlatmıştı. Yani çok ilginç dallanıp budaklanmış gruplar dururken yahut yılların sanatçıları dururken bazı gruplar ve bazı şarkılar daha çabuk yol alıyor kulaktan kalbe olan serüvene. Yaşlı Adam da işte öyle dinlenesi bir grup. Kim bilir  zaman bizden hızlı bir bakarsınız ülkenin en başarılı grubu olmuş. Benden söylemesi..

 Neden Yaşlı Amca?
Yaşlı Amca ismi de nereden çıkmış diye araştırma yaptım ama bununla ilgili bir bilgi bulamayınca ben de gruba ulaşıp sordum. Grubun üyelerinden biri de benim yakın arkadaşımın kardeşi. Yani bu sefer durum biraz farklı artık kardeşlerimizin şarkılarını dinliyoruz. Zaman bizden hızlı demiş miydim?
Tunalı Bestekar sokakta gitar çalan yaşlı bir amcadan esinlenilmiş grubun ismi. Grup üyeleri:

Artun Özoğlu - Vokal / Ritim Gitar / Akustik Gitar Sarper Sonbay - Lead Gitar / Akustik Gitar / Geri Vokal (Barış Kutlu - Davul / Perküsyon Hüseyin Tosun - Bas Gitar Numan Tancan - Perküsyon / Geri Vokal)
                                                      
tozlanır o güzelliğiiin, benim olmadığın için...
Benim favorilerim: EROS ve SABAHA KADAR  :)

En en sevdiğim kısım tam da şöyle;
Verdiğim tüm sözleri unuttum sabahaa kadar, kusuruma bakma sevgilim
Beslediğim tüm hisleri uyuttum sabahaa kadaaar...

    İşte sizin için seçtiklerim:)
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Küçürek öykü

Yarı Steril Alan