Tatili Kazananlar

Kısa bir yolculuğa çıktım. Tüm yıl üstün başarılarından dolayı onları da yanımda götürdüm ve dün hepsini bir çantaya koyup kendimi dağa denize vurdum. Niye mi? Tabi ki onları size tanıtmak gibi kendimce bir görev edindiğimden :)


İlk olarak size Yves Rocher'ın peelinginden bahsetmem lazım. Evet, evet ben de bunu çok sevdim. Sebebi basit; harika kokusu ve minik tanecikleri.. Bunun dışında yıkandıktan sonra nemli bir his diğer peelinglerde bulamayacağınız bir artı. Ben kendimle ilgilenilmesini seven bir müşteriyim galiba gerçi hangimiz istemez ama Yves Rocher bunu başarıyor. İndirimler, minik hediyelerle seni kendine bağlıyor. Bir de bu peelingle tabi. Garnıer'e gelirsek köpük köpük güzelce temizliyor yüzünüzü ama sonrasında kuruma ve soyma yapabilir. Benim onu sevme sebebim ise cildimi temizlediğime emin olmam ve ferah bir his- görüntü bırakması galiba.

Tek, tek, tek geçerim. Yahu hiçbir marka seni geçemeyecek mi? Varla yok arası kirpiklerim (yoka daha yakın) adam eden maskara elbette maybellineden. Not mor olan da tavsiyemdir.


Yeni favorim. Allık takıntısı olan bir insanım galiba top allık, krem allık filan derken Rimmel London bu şeftali tonlu allığına ba-yıl-dım. Renk pigmantasyonu (renk kalıcılığı, rengin ciltte çıkması) başarılı. Yaz deyince şeftali tonlu makyaj akla gelmiyor mu zaten ? Bi de kullandım kullandım İngiliz bayrağı silinmedi. Büyük başarı doğrusu :) Rimmel ürünlerini watsons dan alabilirsiniz.


Geldik çıktıkları ilk günden beri dillere pelesenk olan bu bebeklere :) Maybelline Lip Balm 'lar gerçekten harika. Bende turuncu olan var. Hafif bir renk ve bolca koku veriyor. Ama derseniz ki ben doğal bir lip istiyorum o zaman size 2 yıldır severek kullandığım Yves Rocher %99 doğal içerikli balm'ını öneririm onda elbette renk yok ama gönül rahatlığıyla yemek yiyip su içebiliyorsunuz.BB CC kremler geçen yaz havalarda uçuştu. Bunları ilk duyduğumda harf notu sanmıştım :) Bu kremler esas olarak renkli nemlendiricidir. Fondöten kullanmayı sevmediğim için kurtarıcı olarak gördüm bu ürünleri. Piyasada ne kadar bb-cc varsa denedim ve duruldum. Ve bir karar verdim. Garnier yağlı, Maybilline bb kremleri hem güneş koruyuculu hem daha kremsi ve aydınlık verici. Maybilline bitince eczaneden aldığım La Roche Posey daha akışkan bir yapıda nemli bir bitişi var. Kapatma özelliği pek yok tabi ama benim beklentim ton eşitleme ve günlük kullanım sonuçta. Deneyin fondötenler özel günlere kalsın bence.. Haa geldik parlama meselesine!! Ne kullandıysam fayda etmedi ama üzerine şeffaf pudrayla bu sorunlar da aşılıyor yahu..


Gözümün nuru demek istiyorum sana :) Bu göz kalemi yaşlanma karşıtı ve anti alerjik :) Kirpikleri asla dökmüyor. Çok koyu bir göz kalemi arıyorsanız bunu üst üste iki kez sürebilirsiniz. Üstelik asansörlü böylece yok kalemtıraş nerdeydi yok kalemin ucu gözümü çiziyor derdi yok. Ucu yumuşak kendi de bir o kadar mütevazi. Fiyatı desen kendinden mütevazi 10 tl ye almış idim. Made in EU.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

YAŞLI AMCA

Küçürek öykü

Yarı Steril Alan