Heeeyy yeni evliler :)
Arkadaşlarım birer ikişer evleniyorlar. Hal böyle olunca bu yazıyı yazmaya gerek duydum ve hazırladığım diğer yazı/ videolardan öne aldım ki bir işe yarasın..Bugün sizlere harika bir siteden bahsetmek istiyorum. Dünyaca ünlü bu sitede kendi fotoğraflarınızı ve videolarınızı çok kolay ve bir o kadar da eğlenceli şekilde yapabiliyorsunuz. Benim de aklıma tabi hemen düğün-nişan videoları filan geldi. Bunları tamamen kendi zevkinize göre düzenleyebilirsiniz. Hem de hemen paylaşabiliyorsunuz. Hiç merak etmeyin başta nası olacak diye ben de biraz telaşlandım ama bastığınız her şey size minik bilgiler veriyor. Yani çocuk bile yapar. Üstelik site tamamen ücretsiz.Siteye buradan ulaşabilirsiniz: kizoa


Gel gelelim bizim hikayeye.. Açı dershanesinde stajyer öğretmenlik yaptığımız dönemde daha ilk günden aramızda bir dostluk başlamıştı. Neslihan, ben ve Hilal.. 
Buluştuğumuz her yerde kafe, dershane her yerde tam bir gürültü makinesiydik. Edebiyat zümresi kaç kez uyarıldı bilemezsiniz :)
Gel zaman git zaman güçlükle buluştuğumuz anlar da oldu tabi. Whatsapp grubunda olayların fragmanlarını verip ardından buluşmalar planlayıp durduk.

Şimdi aramızdan biri yeni bir hayata başlayacak olmanın telaşı içinde. Elimizde olmayan nedenlerden ötürü nişanına katılamadık. Resmen içime oturdu. Gerçi nişan kritiğini resimli, belgeli " abi geri sar geri geri" şeklinde, maç kritiği tadında yapmadık değil.
Düşünsenize yeni bir hayat kuruyorsunuz. Tek iken 2 oldunuz.Toplumsal yeriniz bile değişiyor. Siz artık başka bir ailesiniz. Sorumluluklarınız var. Hazır olun olmayın. Bir sürü yeni yüklenen rolleriniz olacak. Gelin, eş, görümce, baldız,yenge,anne ve belki niceleri. Sadece aynı evde yaşamak değil mesele;asıl olan aynı hayatı paylaşmak, aynı acıyı hissetmek, aynı mutluluğu duymak. Bazen haklı bazen de haksız olmayı bilmek. 


Evlilik.. Uzun bir yol. Bu yola kiminle çıktığın önemli...

Canım arkadaşım, Hilal'im; 
senin bu hayattaki yol arkadaşın Kemal ile inanıyorum ki bir ömür boyu mutlu olacaksınız. 
Artık her buluştuğumuzda gündemlerimiz değişiyor biliyorum ama değişmeyen tek şey senin mutluluğun olsun.. İşte böyle.. Sizlere bu yazımı hem video için örnek olsun hem de dostlarımı sizlerle tanıştırma bahanesi olsun diye yazdım. Takip putonuna tıklamayı unutmayın :)
                                                                      Sımsıcacık sevgilerimle..


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

YAŞLI AMCA

Küçürek öykü

Yarı Steril Alan