Patlamış Mısır

Bir tabak dolusu patlamış mısır asla yetmez.Özellikle de film izlerken benim gibi iştahı açılanlardansanız. Hani olur ya canınız bir film izlemek ister ama bir türlü bulamazsınız. İşte sizlere aklımda yer edinen birkaç film :) İYİ SEYİRLER..

İlk olarak Sanal Hayatlar filmiyle başlamalıyım. Tam da günümüze uygun bir film. Ana karakterin bir bilgisayar programına olan aşkını anlatıyor. Karakter aslında o kadar dramatik anlar yaşıyor ki kalabalıklar içinde yalnız olduğumuzu bize hatırlatıyor. Filmin konusu çok orijinal geldi ve aslında merak uyandırıyor. Beklenmedik sonları sevenler hiç kaçırmasın :) 

İşte huzurlarınızda modern zamanın Pamuk Prensesi :) Üstelik İspanyol bir yönetmenden çıkmış. Aslında bu filmi rastlantı üzerine izledim. Masalı modernize etmişler. Ama sıkı durun bir diğer ilginç şey bu film" sessiz sinema" tarzında. Yani konuşma yok. Vurucu darbeyi sona sakladım. Film siyah beyaz :D  Hemen korkmayın film o kadar başarılı ki asla sıkılmıyorsunuz ve filme kapılıp gidiyorsunuz. Pamuk Prenses mi ? O sizin bildiğiniz Pamuk Prenseslere benzemez :)

                                        http://www.sinemalar.com/film/219183/blancanieves-2012

Bu filmi sizlere ısrarla öneriyorum. En son izlediğim filmdir kendisi. Göçmen bir kadının dram komedi arası hayatını anlatıyor. Olanlara inanamayacaksınız. Kadının hayata romantik bakışı, hayatın kendi realitesiyle çatışıyor. Tam bir vicdanı susturma filmi.


Tam bir korku filmi delisi olarak sinemada ne kadar korku filmi varsa tüketmişimdir. İçlerinden en hoşuma gideni ise bu film oldu. Mama :) Ama bu bildiğimiz annelerden değil. Ürpermek garanti bir film. Akşamları bazı sinema kanallarında ısrarla oynatılmış ama babam her defasında izlemeye niyet edip filmin başında vazgeçmiş. Bana da gündüz saatlerinde koysalar ya şunu, gece hep 2 den sonra koyuyorlar izleyemiyorum diyor. Sebep uykusunun gelmesi olabilir mi? Sanmam :)

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

YAŞLI AMCA

Küçürek öykü

Yarı Steril Alan