ASMR Ne Ola Ki ?

Uyku problemi son zamanlarda başımızın belası olmuş durumda. Saatler boyunca gözüne uyku girmediği gibi yorgun, stresli, mutsuz bir şekilde güne başlaman içten bile değildir. Eskiden insanlar cupp diye yatağa girer gamsız, tasasız uyuyuverirlermiş. Şimdi öyle mi?! Nerdee! Günün tüm yorgunluğu, uğradığın haksızlıklar, söyleyemediklerin büyür de büyür.. Günümüz insanın bu probleminden bir çözüm yolu doğdu. ASMR..
Nasıl Tanıştım?
Uykusuzluk çektiğim günlerden birinde kardeşim ASMR' ı bana anlattı. Bu ASMR uyku videosu idi. Yani insanlar size uyumanızda yardım ediyor. Bunu genellikle tüm video boyunca fısıldayarak yapıyorlar. Yemek yiyorlar, şeker yiyorlar ya da sadece konuşuyorlar. Yani işin aslı ses.. Hemen kulaklıkları taktım ve çok ünlü olan bir ASMR videosu izlemeye başladım. Videodaki adam tüm süre boyunca değişik şekerler yedi durdu. Ama bu sesler insanı küçük bir trans haline sokmaya yetiyordu. Sakallarından çıkan hışırtı, seni anlıyorumlarla dolu cümleler ve daha nicesi. Sonuç mu? Resmen beynim uyuştu ve aklımdan tüm saçma fikirler uçuverdi. Geriye derin bir uyku kaldı.

Avrupa'da önüne gelen AMSR videosu çekmeye başlamış bile ama size önerebileceğim birkaç youtube kanalı var ki bunlar işinizi görür. Hangi tür videolardan hoşlanacağınızı bulmak size kalacak. Sanırım ben yemek seslerinden hoşlanıyorum. Size bahsedeceğim videolarda çeşitleri mevcut.
İlk olarak Candyman dediğimiz işe şekerle başlamış ama sonra geniş hayalgücü ile ASMR'ın öncüsü olmuş   buna göz bir gezdirin derim. Sizin için seçtiğim şekerli video
Bunun dışında Türkiye'de bu işi yapanlar da mevcut. Bundan sonrası sizin zevkiniz. 
İYİ UYKULAR :)
                                                   redamnesia.wordpress.com

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

YAŞLI AMCA

Küçürek öykü

Yarı Steril Alan